Konference Požární bezpečnost staveb opět na veletrhu For Arch


Již počtvrté se bude v Pražském veletržním areálu v Letňanech diskutovat problematika požární bezpečnosti staveb.

Konference Požární bezpečnost staveb opět na veletrhu For Arch.
Již počtvrté se bude v Pražském veletržním areálu v Letňanech diskutovat problematika požární bezpečnosti staveb. 

Konference, pořádaná portálem TZB-info, se bude konat 18. září a tradičně na ní zazní přednášky z úst nejpovolanějších specialistů v oboru. Věnovat se budou požární bezpečnosti památek i současné výstavby, přičemž větší pozornost bude letos věnována právě památkám. Z klíčových přednášek lze již dnes jmenovat obnovu požárem zničené roubené chaty Libušín na Pustevnách a požární bezpečnost rekonstruované historické budovy Národního muzea v Praze.

Chata Libušín je dílem slovenského architekta Dušana Jurkoviče a stojí na Pustevnách v obci Prostřední Bečva. V roce 2016 začala kompletní obnova památky po požáru, znovu otevřena bude v říjnu letošního roku. Autorem projektu je architektonický ateliér Masák & Partner. Na konferenci vystoupí Ing. arch. Jakub Masák.

Zrekonstruovaná novorenesanční budova Národního muzea v Praze architekta Josefa Schulze byla otevřena na 28. října 2018 v den 100. výročí vzniku Československa. Autorem generální rekonstrukce, která probíhala sedm let, je Ing. arch. Zdeněk Žilka. Přednášku o požárním zabezpečení památky připravuje Ing. Martin Pospíšil, Ph.D. 

Zazní i další přednášky od expertů z oborových organizací, Hasičského záchranného sboru ČR, Národního památkového ústavu, vysokých škol a dodavatelů požárně-technických řešení.

V minulých ročnících měli posluchači možnost vyslechnout výjimečné přednášky např. o tehdy nejvyšší dřevostavbě světa v norském Bergenu, požární bezpečnosti obnoveného Světového obchodního centra, o rekonstrukcích divadel od architekta Davida Vávry, o požární bezpečnosti větraných fasádních systémů a ETICS a další prezentace expertů z oboru požární bezpečnosti staveb.

Informace o konferenci včetně možnosti přihlášení na konference tzb-info.cz.

ČKLOP se spolupodílí na tvorbě požárních norem především ČSN 73 0810. ČKLOP zpracovala dokument Stanovení požadavků pro projektování a použití specifických materiálů na fasádách stavebních objektů v návaznosti na jejich požárně-technické požadavky a zkušební metody. 

Plánujete se zúčastnit?

Registrace nového účastníka

Datum a místo konání

od 18. 09. 2019

do 18. 09. 2019

Přihlašte se k odběru newsletteru
a získávejte do e-mailu nejnovější informace o technologiích a událostech