GEALAN Fenster-Systeme GmbH


informace o členovi

Referenční projekty

 • Nejen luxusní byty v petrohradském komplexu
  V ruské metropoli Petrohradu vznikl díky Bau City Development obytný komplex, který se skládá ze dvou 25-ti podlažních věží. Obvodový plášť byl osazen asi 400 okny vyrobených z nového systému GEALAN-KUBUS® v acrylcolorové barvě DB 703 a RAL 7016. Vnější vzhled rezidenčního komplexu odpovídá principům evropského architektonického hnutí Bauhaus z 30. až 60. let minulého století. Architektonické řešení kombinuje přísný vzor, přímé geometrické tvary, vysoce kvalitní inovativní materiály a nejefektivnější využití prostoru.

  Objekt: Obytný komplex
  Město / země: Petrohrad / Rusko
  Systém: GEALAN-KUBUS®
  Barva: acrylcolor DB 703 / RAL 7016
  Rok: 2018
  Stavitel: Bau City Development / Petrohrad / Rusko
  Architekt: SM-Projekt, Astragal-Design / Petrohrad / Rusko 
  Zpracovatel GEALAN: Plast-Service / Petrohrad / Rusko


   

 

 • Rezidenční dům v moderním stylu
  V Kaunasu, druhém největším městě Litvy, byla vytvořena projekční kanceláří "A. Kanco studija" moderní obytný dům. Zakladatelem kanceláře byl proslulý litevský architekt a přednášející kaunaské fakulty Vilniuské akademie umění Algimantas Kančas. Jeho rozsáhlý výběr prácí zahrnuje všechny typy budov a interiérů: velká obchodní centra ve Vilniusu a Kaunase stejně jako obytné budovy, veřejné budovy, kostely a kaple v Litvě. 

  Objekt: Obytný dům
  Město / země: Kaunas / Litva
  Systém: S 9000
  Barva: acrylcolor RAL 7016
  Rok: 2016 - 2017
  Architekt: A. Kanco studija / Vilnius / Litva
  Zpracovatel GEALAN: PIETU MEGRAME / Sventezeris / Litva

   

 • Setkání moderního s tradicí 
  Nový komplex budovy pivovaru a sousedících obchodů s pivem tvoří povedenou syntézu historického základu a moderní architektury. Kubická a čistě strukturovaná novostavba doplňuje další objekty na místě bývalé střelnice české armády. Výsledná lehkost stavby profituje také z nádherného umístění s výhledem na sousední České středohoří. K celkovému velmi příznivému dojmu z komplexu budov přispívají značným dílem velkorozměrná okna, která jsou zvenku opatřena oblíbeným odstínem DB 703 a zevnitř břidlicově šedou barvou. Tradice vaření piva se tak vrací zpátky ke svým kořenům v regionu s významnou produkcí chmele.

  Objekt: Budova pivovaru 
  Město / země: Louny / Česká republika
  Systém: S 9000 / vně: acrylcolor DB 703, zevnitř: břidlicová šedá
  Rok: 2015 - 2016
  Architekt: Ing. Arch. Jaromír Veselák / Plzeň / Česká republika
  Zpracovatel GEALAN: Vorliček plast s.r.o., / Zlonice / Česká republika

   

 • Římskokatolický kostel svatého Jana Křtitele
  Architektonickým klenotem je římskokatolický kostel svatého Jana Křtitele ve slovenské obci Lendak. Obec s 5 000 obyvateli se nachází v krásné horské krajině Vysokých Tater. Budova kostela postavená za pět let byla umístěna v centru, vedle kostela sv. Mikuláše ze 14. století. Má eliptický půdorys, tři patra a pojme až 1 800 návštěvníků. Zvláštností je světlo dopadající do kostela skrz pestré, umělecky navržené a ztvárněné skleněné tabule oken kostela.

  Objekt: Římskokatolický kostel
  Město / země: Lendak / Slovensko
  Systém: Okna a dveře S 9000, fixní elementy S 8000 IQ
  Barva: Metbrush šedá
  Rok: 2014 - 2018
  Stavitel: Římskokatolický obec / Lendak / Slovensko
  Architekt: Ing. Arch. Rudolf Kruliac / Veľká Lomnica / Slovensko
  Zpracovatel GEALAN: PLASTING- plastové okná spol. s.r.o./ Poprad / Slovensko
   

 • Luxusní ambiente v bytovém komplexu
  Komplex luxusních apartmánů se nachází v městě Oeiras, distrikt Lisabon. Obyvatelé komplexu mají jedinečný výhled jak na řeku Tejo tak na Atlantický oceán.
  Budovy byly navrženy představitelem moderní architektury v Portugalsku a postaveny z vysoce kvalitních materiálů. Při tvorbě fasády vsadil architekt na plastová okna GEALAN ze systému S 9000 v dekorativní stříbrném broušení.

  Objekt: Komplex URBAN GARDENS
  Město / země: Oeiras / Portugalsko
  Systém / barva: S 9000 / Dekor Metbrush stříbrná zvenku / bílá uvnitř
  Rok: 2016 / 2017
  Zpracovatel GEALAN: HC. CAIXILHARIA, LDA / Casal da Maceda / Portugalsko
   

 • Vítejte v Jezerním parku
  „Jezerním parkem“ realizovala společnost GWG Stuttgart jeden z nejambicióznějších bytových projektů ve Stuttgartu. Tak vzniklo v městské části Möhringen 183 bytových jednotek v prvním stavebním úseku, rozděleným do 11 budov, všechny koncipované jako byty k pronájmu.

  Velkorysý vzhled dvou- až pětipokojových bytů dokáže přesvědčit: místnosti prostoupené světlem s kvalitními, k podlaze sahajícími plastovými okny společnosti GEALAN s barevným povrchem acrylcolor, promyšlenými půdorysy, přesvědčivým vybavením podlahovým topením a parketami, krásnými balkóny, lodžiemi a terasami. Vnitřní dvory jsou bez aut a lákají mladé i starší, aby se zde na chvíli zdrželi. Mnoho míst k sezení a mnoho zeleně podtrhují už téměř vesnickou atmosféru.

  Objekt: Bytový komplex
  Město / země: Stuttgart / Německo
  Systém: S 8000 IQ
  Barva: acrylcolor RAL 7015
  Rok: 2013
  Architekt: KBK Architekten / Stuttgart / Německo
  Stavebník: GWG Planen und Bauen / Stuttgart / Německo
  Zpracovatel GEALAN: Fenster Ruoff GmbH & Co KG / Bodelshausen / Německo   


   

 • Energeticky efektivní v sofistikovaném prostředí
  Pamplona, hlavní město španělské oblasti Navarra, je světově proslulá svou polohou na cestě svatého Jakuba, což učinilo z Pamplony centrum evropské kulturní výměny již ve středověku. Díky románu Ernesta Hemingwaye "Fiesta" je Stierhatz přinejmenším stejně známým historickým centrem. Nově je v blízkosti historického centra města postavena 10-ti podlažní obytná budova s luxusními byty. Díky okennímu systému GEALAN S 8000 IQ a posuvně zdvižným dveřím v acrylcolorové barvě DB 703 profily harmonicky zapadají do bílých prvků a tmavě šedých prvků fasády, jež spolu splňují energeticky účinný koncept architekta.

  Objekt: Obytný komplex s luxusními byty
  Město / země: Pamplona / Španělsko
  Systém: S 8000 IQ
  Barva: acrylcolor DB 703
  Rok: 2018
  Zpracovatel GEALAN: Egoki S. L. / Navarra / Španělsko

   

 • Hotel a restaurace v historické budově
  Hotel a restaurace Větrov, nacházející se ve spádové oblasti českého města Aš, vyzařují po své kompletní rekonstrukci veškeré kouzlo tradičního chebského stavebního stylu.
  Po delší fázi neobsazenosti byla budova postavená v roce 1923 investory kompletně zrekonstruována a stylově přestavěna na luxusní hotel s restaurací. Znovuotevření nových prostor proběhlo 1. června 2014.

  Objekt: Budova hotelu a restaurace
  Město / země: Větrov u Aše / Česká republika
  Systém: S 8000 IQ
  Barva: acrylcolor RAL 9010
  Rok: 2011
  Zpracovatel GEALAN: NELAN s.r.o./ Horní Ves u Františkových Lázní / Česká republika

   

 • Bydlení v parku
  Bytový park extratřídy s 86 bytovými jednotkami v bezbariérové zástavbě vznikl v bavorském Füssenu. Nacházející se v klidné části na okraji města s výhledem na jezero Forggensee, hory a královské zámky. Zároveň potřebují jeho obyvatelé asi jen deset minut do historického starého města Füssenu.

  Vysoce kvalitní byty v osobním vlastnictví jsou vhodné jako pro rodiny s dětmi, tak také pro starší lidi ve druhé polovině svého života nebo pro lidi s postižením. Osm domů, každý s šesti patry, bylo vytvořeno ve velmi kvalitní cihlové zástavbě se sdruženým systémem tepelné izolace, s velkorysými panoramatickými balkóny a energeticky úspornými plastovými okny se zasklením chránícím teplo.

  Objekt: Novostavba bytového domu
  Město / země: Füssen / Německo
  Systém: S 8000 IQ
  Barva: acrylcolor STŘÍBRNÁ
  Rok: 2011
  Stavebník: Hubert Schmid Bauunternehmen GmbH / Marktoberdorf / Německo
  Zpracovatel GEALAN: Putz Fenster & Haustüren Design GmbH / Büchelberg / Německo 


Přihlašte se k odběru newsletteru
a získávejte do e-mailu nejnovější informace o technologiích a událostech