Automatizace
ve stavebnictví

12. Konference
ČKLOP
28. 3. 2019 od 9:00 do 16:00 hod.
Cubex Centrum Praha Na Strži 2097/63, Praha 4, 140 00
Přednášející:
Ing. Leopold Bareš Předseda představenstva / Sipral

Vystudoval Fakultu stavební Českého vysokého učení technického a v roce 1991 založil společnost Sipral (silikonové produkty a aplikace). Ta se nejprve zaměřovala na speciální lepení a těsnění s využitím silikonových tmelů, postupně začala dodávat celé prosklené konstrukce, které využívají konstrukční řešení na bázi hliníkových stavebních systémů.

Leopold Bareš se podílel na vzniku více než tří stovek staveb v osmi evropských zemích (Česká republika, Velká Británie, Dánsko, Francie, Lucembursko, Německo, Rumunsko a Slovensko). V roce 2015 předal řízení firmy Radimu Koštialovi a z pozice předsedy představenstva se věnuje zejména designu a business developmentu.

Mezi nejznámější projekty Sipralu patří Fondation Louis Vuitton od architekta Franka Gehryho, kodaňská spalovna odpadu Amager Bakke od architektonického studia BIG či pařížská La Défense Arena, kterou navrhl Atelier Christian de Portzamparc. V České republice Sipral dodával např. celkové opláštění polyfunkční budovy Quadrio či administrativním komplexům Florentinum a Main Point Karlín.

Iwein Meyskens stavební inženýr architekt

Iwein Meyskens je spoluzakladatelem a řídícím partnerem ve společnosti archipelago architects. Spolu s více než 120 kolegy spoluvytváří kontextovou a udržitelnou architekturu pro lepší život, péči, práci a vzdělávání.

Dvě studie z Belgie (Brusel a Leuven) uvádějí do života projekty s jedinečným a citlivým metodickým přístupem, dotekem vynalézavosti a s kolektivní odborností inspirovaného a angažovaného týmu.

Tento přístup je založen na čtyřech pilířích: programování, zkušenosti, udržitelnost a ekonomika projektů.

Nejblíže klimatu, komunitě, klientovi a uživateli je orientace na uspokojení současných potřeb se schopností předvídat budoucí požadavky.

Z prací architektů můžeme vycítit snahu o přehodnocení způsobu, jakým žijeme, odlišný přístup ke zdravotní péči, nové vnímání pracovního prostoru a jiný pohled na svět vzdělávání.

PhDr. Marian Jelínek, PhD

Narodil se v Českém Krumlově. V Praze vystudoval FTVS UK obor trenérství, specializace lední hokej. V roce 2004 dokončil doktorát z kin-antropologie (věda o pohybu) a v roce 2015 získal druhý doktorát ze sportovní psychologie. Je garantem oboru Psychologie pro manažery na Newton College.

Mezi Jeho největší trenérské hokejové úspěchy se řadí zlatá medaile z MS v roce 2005 ve Vídni, dva mistrovské tituly s pražskou Spartou a zisk Prezidentského poháru s HC Plzeň.

Své mnoholeté zkušenosti z vrcholového sportu využívá při inspirativních přednáškách pro manažery, na vysokých školách, konferencích v Čechách i v zahraničí, kam je pravidelně zván, ale i v rámci osobního koučování.

Individuálně spolupracuje s řadou vrcholových sportovců, například s tenistkou Karolínou Plíškovou, s hokejistou Petrem Mrázkem, s plavcem Janem Mickou, fotbalistou Václavem Kadlecem a dalšími sportovci či celými týmy.

Je autorem či spoluautorem devíti knih, z nichž dvě vyšly v Německu.

Pau Garcia

Pau Garcia je politickým referentem v útvaru DG-ENER C3, který je zodpovědný za energetický štítek budov a ekologický design, a dále pak za směrnici o energetické účinnosti a směrnici o energetické náročnosti budov. Spolu s ostatními členy týmu zaměřenému na budovy pokrývá oblasti certifikátů energetické náročnosti budov, kontrolních mechanizmů a samotných norem.

Özkan Arslan

Özkan Arslan působí ve stavebnictví více než 20 let. V současné době vede vývoj stavebního informačního modelování ve společnosti GEALAN Fenster-Systeme GmbH. Korporátní skupina GEALAN je jedním z předních evropských výrobců PVC profilů pro okna a dveře. Jako vedoucí oddělení BIM je Özkan Arslan přímým kontaktem pro všechna témata týkající se otázek BIM. To zahrnuje poskytování dat pro architekty a projektanty, jakož i následné využití dat při konečné strojní automatické výrobě oken.

Ing. Pavel Nečas Architectural Project Manager / Saing-Gobain Building Glass Česká a Slovenská republika

Stavebnímu sklu se věnuje od roku 2005, po absolvování Fakulty stavební VUT v Brně. Nejprve jako obchodně technický zástupce pro projektové zakázky ve firmě Izolas. Po vzniku společnosti Glassolutions CZ jako produktový specialista, kde se kromě technické podpory obchodního oddělení, zákazníků a projektantů, podílel i na vývoji a zavádění nových produktů na trh.

V současné době působí jako projektový manažer ve společnosti Saing-Gobain Building Glass Europe zodpovědný za technické konzultace a specifikace prosklených fasád v České a Slovenské republice.