Nacházíte se: AktualityPosel dobrých zpráv: Den otevřených dřevostaveb

Posel dobrých zpráv: Den otevřených dřevostaveb

Aktuality / Publikováno 2021-10-10

V sobotu 9.10.2021 proběhl Den otevřených dřevostaveb, kdy členové ADMD (řádný člen ČKLOP) pozvali zájemce o dřevostavby do 60 certifikovaných dřevostaveb.

Jak hodnotíme letošní  Den otevřených dřevostaveb?
Kladně! Letošní, již 8. ročník této velmi oblíbené akce navštívilo přes 1100 lidí a svojí povahou se jednalo o návštěvníky, kteří o stavbě dřevostavby reálně uvažují a kteří se nepřišli „jen podívat“, ale pohovořit s odborníky a dozvědět se o výstavbě a výhodách dřevostaveb co nejvíce informací. 

To potvrzují i zástupci jednotlivých členských firem ADMD, kteří byli v jednotlivých domech osobně přítomni. Členové ADMD pozvali v sobotu 9. 10. 2021 zájemce o dřevostavby do 60 certifikovaných dřevostaveb po celé České republice. Návštěvníci tak měli možnost podívat se na domy dokončené i rozestavěné a otevřené byly také některé výrobní závody a mateřské školky. 

„Letošní Den dřevostaveb se velmi vydařil. Počasí nám přálo a také jsme letos návštěvníkům otevřeli rekordní počet míst, kde se mohli seznámit s moderní výstavbou domů. Ti návštěvníci, se kterými jsem osobně mluvila přímo na stavbách, akci hodnotili velmi kladně a ocenili získané informace, které si mohli i prakticky ověřit přímo na stavbě, “ dodala ředitelka ADMD, Ing. Lenka Trandová. 

Krásné počasí vylákalo k návštěvě otevřených dřevostaveb téměř 1 200 návštěvníků. „Byli jsme rádi, že jsme si mohli projít celý dům, podívat se na všechna zákoutí, zeptat se na různé technologie, které se používají při ukotvení příček a jaké jsou možnosti. To je určitě velký bonus,“ dodal pan Petr, návštěvník akce. 

Pro 3 návštěvníky čekalo v každém domě překvapení v podobě poukazů na roční předplatné časopisu Dřevo&Stavby. 

Cílem akce bylo vyvrátit mnohé předsudky, které u široké veřejnosti v souvislosti se stavbou dřevostavby stále panují. Představit a ukázat lidem technologii výstavby domu ze dřeva a dát jim možnost osobně si dřevostavbu prohlédnout a zkonzultovat svůj stavební záměr přímo s prověřenými výrobci dřevostaveb, kterými členové ADMD jsou.  

Jak akci hodnotí samotní návštěvníci se můžete podívat na videu zde

Záštitu nad akcí Den otevřených dřevostaveb 2021 převzal ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc. a finančně ji podpořilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. 

Ing. Lenka Trandová 
ředitelka ADMD

Přihlašte se k odběru newsletteru
a získávejte do e-mailu nejnovější informace o technologiích a událostech