Konference Solární energie a akumulace v ČR


Nahlédněte do budoucnosti fotovoltaiky na konferenci Solární energie a akumulace v ČR

Evropská energetika se v tomto desetiletí významně promění. Éra uhlí končí, výstavba nových jaderných bloků je během na hodně dlouhou trať a závislost na zemním plynu z Východu není z geopolitických důvodů vítaná. Přirozeně tak na významu budou nabírat obnovitelné zdroje; Evropa se ostatně k takové cestě zavázala i v Zelené dohodě.
A co na to Češi? Ti na konci minulého roku až příliš bolestně zjistili, jak rychle a jak moc může vzrůst cena energií a snaží se to řešit vlastním zdrojem elektřiny. Díky Modernizačnímu fondu, do kterého plynou výnosy z prodeje emisních povolenek, se začínají po deseti letech stavět i nové velké solární elektrárny. Ty by měly přiblížit Česko ke splnění jeho klimatických závazků. 
Dokáže se český trh adaptovat na překotné změny v energetice a využije potenciálu fotovoltaiky? Nenarazí velké projekty na nechuť politiků otevřeně podpořit to technicky nejjednodušší a nejlevnější řešení? A budou instalační firmy schopny dostatečně rychle pokrýt současnou obrovskou poptávku po střešních elektrárnách?  
Na tyto a mnoho dalších otázek budou hledat odpovědi špičkoví vystupující na největší české konferenci Solární energie a akumulace 2022 pořádané 26. května v Praze. Více informací na webu konference: www.solarnikonference.cz

Plánujete se zúčastnit?

Registrace nového účastníka

Datum a místo konání

od 26. 05. 2022

do 26. 05. 2022

O2 Universum
Českomoravská čp. 2345/17a, 190 00 Praha 9

Přihlašte se k odběru newsletteru
a získávejte do e-mailu nejnovější informace o technologiích a událostech