Nacházíte se: Dřevařská sekceWOOD BASE musí znát každý projektant i architekt

WOOD BASE musí znát každý projektant i architekt

Dřevařská sekce / Publikováno 2023-10-13

ADMD (řádný člen ČKLOP) představuje "WOOD BASE" - průlomový konfigurátor pro návrh dřevěných konstrukcí. Certifikované skladby pro dřevostavby jsou nyní snadno dostupné na jediném místě pro všechny projektanty i architekty.

Brno, září 2023 - Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) je na českém trhu klíčovým hráčem v oblasti prosazování kvalitních dřevostaveb. Dnes s potěšením oznamují spuštění svého nového konfigurátoru WOOD BASE.
Konfigurátor je dostupný zdarma na www.WoodBase.cz, kde mohou uživatelé jednoduše procházet a filtrovat certifikované návrhy skladeb obvodových stěn, příček, stropů a střech. Konfigurátor vznikl s cílem usnadnit práci těm, kdo navrhují dřevostavby, a nabízí jim možnost využít již předem certifikované a ověřené konstrukce. WOOD BASE není jen dalším nástrojem. Je to revoluční platforma, která otevírá nové možnosti pro kvalitní návrh dřevostaveb. Výstup najdete ve formátu PDF nebo využijte propojení s BIMTech Tools.

Po správném návrhu odborná realizace
„Již při návrhu stavby je důležité zohlednit všechny technické náležitosti zajišťující bezpečnost a užitnou hodnotu budoucího domu. Papír ale snese vše a je nutné myslet také na kvalitní provedení všech detailů a technologickou kázeň při montáži. Všechny zveřejněné konstrukce v konfigurátoru jsou schopny realizovat stavební firmy z ADMD, což zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu provedení,” dodává Lenka Trandová, ředitelka ADMD.
Konfigurátor je také velkým pomocníkem pro studenty stavebních oborů, kteří tak mají příležitost pustit se do navrhování ze dřeva s veškerou odbornou podporou a bez obav z nevhodně zvolené skladby konstrukce. Díky návaznosti skladeb na konkrétní firmy je také možnost konzultace projektu a jeho následná realizace.

Láká Vás příprava projektu dřevostavby? Navrhněte investorovi možnost výstavby ze dřeva a vyzkoušejte WOOD BASE v praxi. Vaše znalosti si můžete prohloubit také zdarma na online seminářích WOOD CAMP. Jejich aktuální nabídku najdete na webu ADMD a záznamy z předchozích témat na YouTube ADMD.

O ADMD: Asociace dodavatelů montovaných domů je přední organizací v oboru dřevostaveb v ČR s více než 100 členy a partnery. Jejím posláním je podpora a prosazování kvalitních dřevostaveb v České republice.

 

Více informací, další články a videa o veřejných stavbách ze dřeva najdete na webu a sociálních sítích ADMD. 

Autorka článku: Ing. Lenka Trandová, ředitelka ADMD

Přihlašte se k odběru newsletteru
a získávejte do e-mailu nejnovější informace o technologiích a událostech