Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.


informace o členovi

Referenční projekty

 • TWIN CITY TOWER
  Twin City je název kancelářského komplexu propojující historické centrum a industriální historické zóny Bratislavy a je jedním z největších kancelářských komplexů v Bratislavě. Součástí tohoto komplexu administrativních budov je výšková budova Twin City Tower. Budova po dokončení s anténou dosáhne výšky 103 metrů, čím se zařadí mezi nejvyšší v Bratislavě.

  Sklo na obvodový plášť o celkové ploše 9.000 m2 této půdorysem oválné věže je z dílny Glassolutions Brno. Hlavním produktem je SGG COOL-LITE® XTREME 70/33 v provedení izolační trojsklo. Vnější lepené sklo a ostatní skla kalená jsou specifickým řešením šitým na míru tomuto projektu. Naše Glassolutions řešení tím eliminuje tepelní šoky a zaručuju vysoký komfort a pohodu s ohledem na nízkou tepelnou zátěž a to při zachování maximálních světelných podmínek. Twin City Tower je první realizovanou stavbou svého druhu, kde je tento produkt použitý. SGG COOL-LITE® XTREME 70/33 patří mezi produkty s vysokou přidanou hodnotou a i proto patří mezi naše inovativní výrobky.
   

 • ŠUMAVSKÁ TOWER
  Na ulici Šumavská, pomyslné severní vstupní bráně do centra Brna, se tyčí tři věže. „Trojčata“ tak stavbu nazývají Brňané, vyrostli v 70- letech. Rostoucí požadavky na úroveň administrativních prostor, si vynutili rekonstrukci těchto třech spojených administrativních budov.

  Tři výškové budovy ( A, B, C)c budou mít každá jinou výšku a to s ohledem na 18, 22, 24 jednotlivých pater. Počítá se s jednotící fasádou, která se bude lišit jenom barvou vertikálně umístěných metalických pruhů. Budova C se od roku 2017 chlubí zlatými pruhy. Ve stříbrnou se v současnosti mění věž B a bude dokončena na jaře 2019. Věž A bude mít pruhy bronzové a její nový skleněný plášť bude dokončen v roce 2020.Skleněná fasádaí věží C a B o ploše 12.000 m2 je z dílny koncernu Saint¬Gobain. Opracování a finální řešení skla provádí jeho brněnská divize Glassolutions. Použité typy skla SGG COOL¬LITE® SKN 176 a SGG Planitherm ® XN patří mezi nové a inovativní materiály. Navržená a dodávaná skladba skel kombinuje ochranu před sluncem, vysokou světelnou propustnost, skvělé tepelně¬izolační vlastnosti, nízkou světelnou reflexí a optimální tepelnou izolací.
   

 • NIVY TOWER
  Nivy Tower bude nejvyšší budovou v Bratislavě a součást smart city konceptu Nové Nivy. Poloha administrativní 125 m vysoké budovy Nivy Tower bude východní bránou do nově vznikající čtvrti Bratislavy. Projekt se bude pyšnit BREEAM &WELL being certifikaci Core and Shell na úrovni GOLD, ale i smart a hightech řešeními. 29 pater a 31.000 m2 plochy Nivy Tower počítá i s obchody, terasou či restaurací  s panoramatickým výhledem například na bratislavský hrad či televizní věž Kamzík.  

  Sklo na obvodový plášť bude z Saint-Gobain. 15.500 m2 skla bude jedním z klíčových elementů realizace designu britského architektonického studia Benoy a slovenského ateliéru Siebert + Talaš. Ukončení realizace projektu Nivy Tower je plánovaná na podzim roku 2019. Hlavními produkty Glassolutions budou SGG COOL-LITE® XTREME a SGG COOL-LITE SKN. Různé typy pokovení a technologického opracování v rámci izolačního trojskla budou uživatelům Nivy Tower zaručovat komfort a pohodu s ohledem na nízkou tepelnou zátěž a to při zachování maximálních světelných podmínek. Toto řešení zapadá do celého „chytrého“ a „zeleného“ řešení Nivy Tower. 
   

Přihlašte se k odběru newsletteru
a získávejte do e-mailu nejnovější informace o technologiích a událostech